Katram savs Tālavas taurētājs

Eiropas Muzeju naktī  2019. gada 18. maijā pirmo reizi piedalās arī Majoru vidusskola

    Skolas vēsture saistīta ar Latvijas kultūrā ievērojamu cilvēku klātbūtni. Skolā 19. gadsimta beigās četras ziemas mācījies mākslinieks Ansis Cīrulis, 1903. gadā uz skolas skatuves Raiņa dzeju runājusi Aspazija, šeit Rūdolfs Blaumanis iepazīstinājis Raini un Kārli Skalbi. 1905. gadā skolas zālē klavieres spēlējis Emīls Dārziņš, bet kādā revolucionāru mītiņā uzstājies Rainis. Šo un daudzu citu kultūras darbinieku soļus glabā Majoru skolas sienas, tāpēc esam nolēmuši piedalīties Muzeju nakts programmā.

    1902. gadā Rūdolfa Blaumaņa sacerētajā balādē “Tālavas taurētājs” senās vērtības –  uzticība, pašapziņa un spēja ziedot sevi – aktuālas joprojām. Mūsdienu cilvēkam balāde  nes jaunas idejas par taurētāja misiju. Pārlasot balādi, domas apstājas pie vārdiem: “Vien taurētājs nomodā…” Šie vārdi kā trausla, bet mūžīga stīga vieno pagātni ar tagadni un iesniedzas tālā nākotnē. Būt nomodā par Latviju, savu pilsētu, būt nomodā par savu ģimeni, draugiem un skolu. Būt nomodā par savu izglītību, kas nepieciešama Latvijai tās nākamajos simt gados. Tieši tāpēc mums katram ir savs taurētājs, kas ir nomodā par to, kas ikvienam ir dārgs un visiem kopā – nenovērtējami svarīgs.

    Vai zināt, ka Majoru skolā ir kāpnes, pa kurām 1903. gada 17. jūnija pēcpusdienā augšup kāpa advokāts Jānis Pliekšāns un tajā pat dienā nokāpa dzejnieks Rainis? 2019. gada 18. maija vakarā ikvienam ir iespēja pa tām uzkāpt!

    Muzeju nakts viesi Majoru vidusskolu var apmeklēt laikā no 18.00 līdz 21.00. Visa vakara gaitā būs iespēja apskatīt skolas vēsturisko daļu un iepazīties ar ekspozīciju, kas vēsta par nozīmīgiem kultūras notikumiem un cilvēkiem mūsu skolā, fotografēties ar Aspaziju un Raini, uzzināt faktus par skolas vēsturi.

    Plkst. 19.00 tiks atvērtas durvis uz brīnumaino pasauli, kur mācās nākamie Tālavas taurētāji. (19.00 – 19.15 – prezentācija par skolu, 19.15 – 19.45 paredzēta skolas apskate, bet 19.45 – 20.00 tiks piedāvāts ieskats mūsdienīgā stundā.)

    Dzejas cienītāji skolas zālē no 20.00 līdz 20.30 aktrises Aijas Magones sniegumā varēs klausīties Aspazijas un Raiņa dzeju.

    Plkst. 20.30 pie skolas durvīm sāksies zibakcija – dzejas ceļš uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu (J. Pliekšāna 5/7) Jāpiebilst, ka šajā vakarā ieeja skolā paredzēta pa tās vēsturiskajām durvīm ( no Rīgas ielas puses).

    Ceram, ka mūsu piedāvātā Eiropas muzeju nakts programma visiem sniegs prieku, jaunas zināšanas un radošu iedvesmu! Esat laipni gaidīti Majoru vidusskolā!

Ināra Andžāne